Dijital Diş Hekimliği

Şubat 3, 2023

Dijital diş hekimliği !

Dijital diş hekimliğinde, dijital teknolojiler uzun süredir kullanılmaktadır. Ancak, dijital diş hekimliğinin faydaları ancak yakın zamanda ortaya çıkmıştır. Dijital teknoloji, geleneksel yöntemlere göre saat başına daha fazla iş yapmanıza yardımcı olabilir; bu da hastalar için daha az randevu ve daha düşük maliyet anlamına gelir.

 

Dijital diş hekimliği
Dijital diş hekimliği için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Dijital diş hekimliği nedir?

Dijital diş hekimliği, diş hekimliğinde dijital teknolojinin kullanımını tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Dijital diş hekimliği, dişlerin oluşturulması ve restore edilmesinin yanı sıra dişlerdeki sorunları teşhis etmek için de kullanılabilir.

 

Dijital diş hekimliğinin bazı faydaları arasında yüksek kaliteli implantlar sunmanın yanı sıra restorasyonları daha hızlı ve daha düşük maliyetle sunma becerisi yer alır.

Dijital diş hekimliği hızla büyüyen bir alandır ve en iyi tedavi seçeneklerini planlamak için kullanılabilecek dişlerinizin 3D modellerini oluşturmak için kullanılabilir. Dijital diş hekimliği ayrıca bir hasta olarak ağzınızın içini görmenizi sağlar, böylece diş işinin başarılı olması için yapılması gerekenler hakkında daha fazla bilgiye sahip olursunuz.

Dijital diş hekimliğinin arkasındaki teknoloji son yıllarda muazzam ölçüde ilerlemiştir. Günümüzün yazılımları diş hekimlerinin CAD/CAM (bilgisayar destekli tasarım/bilgisayar destekli üretim) gibi bilgisayar yazılım programlarını kullanmalarına olanak tanımaktadır; bu programlar kron, köprü ve implant gibi restorasyonların tasarımlarını oluşturmak için algoritmaları ve hastaların ağızlarının röntgen veya CT taramalarından toplanan verileri kullanmaktadır. Bu onlara sadece daha hızlı üretim süreleri değil, aynı zamanda genel olarak daha iyi tasarımlar ve geleneksel yöntemlerin izin verdiğinden daha düşük maliyetler sağlar!

 

Dijital teknoloji halihazırda birçok diş hekimliği muayenehanesinde kullanılıyor

Dijital teknoloji halihazırda birçok diş hekimliği muayenehanesinde kullanılıyor ve giderek büyüyen bir alan. Dijital diş hekimliği, yüksek kaliteli restorasyonları geleneksel yöntemlerden daha hızlı ve daha düşük maliyetle üretebilir. Aslında, bazı önde gelen endüstri uzmanları 2025 yılına kadar – bundan yaklaşık 20 yıl sonra – dijital diş hekimliğinin tüm implantlar ve restorasyonlar için standart olacağını tahmin ediyor.

Doktorlar, diş prosedürlerini daha hassas bir şekilde gerçekleştirebilmenin yanı sıra, akıllı telefon uygulaması (Snapshot gibi) aracılığıyla dijital röntgenler veya BT taramaları gibi uzaktan izleme ekipmanlarıyla tedavi sonrasında hastaların sağlığını evde de izleyebilirler. Bu, aksi takdirde bu hizmetler için evlerinden çok uzaklara seyahat etmek zorunda kalabilecek hastalar için daha az radyasyona maruz kalma anlamına geliyor.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.