Diş Apsesi Hangi Sonuçlarda Ortaya Çıkar ?

Aralık 26, 2022

Diş apsesi, diş etlerinde bir inflamasyon durumudur ve dişlerin çevresinde biriken plak ve tartar nedeniyle ortaya çıkar. Diş apsesi, diş eti çevresinde şişme, kızarıklık, ağrı ve kanama gibi belirtilerle kendini gösterebilir. Ayrıca, diş eti çevresinde oluşan inflamasyon, dişlerin kaybına neden olabilir.

Diş apsesi için önleyici tedbirler alınabilir ve dişlerin düzenli olarak fırçalanması, diş ipi kullanılması ve diş hekimine müdahale edilmesi gibi önlemler alınabilir. Diş apsesi oluşmuşsa, diş hekimi tarafından uygun bir tedavi planı hazırlanır ve bu tedavi planına göre tedavi edilir.

diş apsesi
diş apsesi tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Diş apsesi, diş eti çevresinde oluşan inflamasyon nedeniyle ortaya çıkar ve dişlerin kaybına neden olabilir. Bu nedenle, diş apsesi oluşmuşsa diş hekimine müracaat etmek ve uygun bir tedavi planının hazırlanmasını istemek önemlidir. Diş apsesi önleyici tedbirler alınarak da önlenebilir.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.