Konya 20’lik Diş Çekimi !

Şubat 3, 2023

Konya 20’lik Diş Çekimi

20’lik diş çekimi, çocukluk ve ergenlik döneminde oluşan dişlerin çekilmesi işlemidir. Bu dişler genellikle 12-14 yaş arasında çıkar ve yerine sürekli dişler gelir. 20’lik diş çekimi, çekilecek dişin durumuna ve kişinin sağlık durumuna göre farklı yöntemlerle yapılabilir. Örneğin, çekilmesi kolay bir diş için ağrısız bir yöntem olarak kullanılan plastik diş çekici kullanılabilirken, daha zorlu bir diş için daha invaziv bir yöntem olan cerrahi çekim tercih edilebilir.

20'lik Diş Çekimi Konya , yirmilik diş
20’lik Diş Çekimi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Ayrıca 20’lik diş çekimi öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler var, örneğin çekilecek dişin çevresindeki diş eti sağlıklı hale getirilmeli, çekim sonrası ağrı kesici kullanılmalı ve dişeti iyileştirici ilaçlar verilmelidir. Ayrıca çekilen dişin yerine protez veya implant yerleştirilerek boşluk doldurulabilir.

Sonuç olarak, 20’lik diş çekimi çocukluk ve ergenlik döneminde oluşan dişlerin çekilmesi işlemidir ve yapılacak yöntem kişinin sağlık durumuna ve çekilecek dişin durumuna göre değişebilir. Ayrıca çekim öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler var ve boşluk doldurulması için farklı seçenekler mevcut.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.