Oral Diagnoz Tedavisi Nedir ?

Ocak 21, 2023

Oral diagnoz

Oral diagnoz, diş hekimliği alanında yapılan bir tür tarama ve inceleme sürecidir. Bu süreçte diş hekimi, ağız içindeki tüm yapıları ve dokuları inceler ve gerekli olan tedavi veya müdahale planlarını yapar.

Oral diagnoz süreci, diş hekiminin ağız içinde yer alan dişleri, diş etleri, çene kemikleri, dil, boğaz ve diğer yapıları incelemesiyle başlar. Bu inceleme, diş hekimi tarafından yapılan fiziksel muayene ve görüntüleme teknikleriyle desteklenir.

oral diagnoz
oral diagnoz tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Fiziksel muayene, diş hekimi tarafından yapılan manuel bir incelemedir. Bu inceleme sırasında diş hekimi, ağız içindeki yapıların rengi, şekli, boyutu ve sağlık durumlarını değerlendirir. Ayrıca diş etleri ve dişler arasındaki boşlukları ve diş eti çekilmelerini de inceler.

Görüntüleme teknikleri ise, diş hekimi tarafından kullanılan radyografi, tomografi, lazer tarama gibi araçlarla yapılan incelemelerdir. Bu teknikler sayesinde diş hekimi, ağız içindeki yapıların iç yüzlerini ve alt yapılarını da inceleyebilir.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.