Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi

Ocak 7, 2022

Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi

konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi Diş implantı, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içersine yerleştirilen titanyumdan yapılmış olan vidalardır. İmplant tedavilerinde ise vidaların üzerine diş protezleri yerleştirilir. Bu tedavinin diğer tedavilere göre avantajı ise diğer dişlere zarar verilmeden yapılması. Diş implantı diş kök görevini yapabilmektedir. Bu sayede kendi doğal dişiniz gibi rahatlıkla yemek yiyebilir ,konuşabilir ve gülebilirsiniz.

Diş İmplantının Avantajları Nelerdir ?

1)Mükemmel görünüm sağlar

Diş implantları doğal bir görünüme sahiptir. Kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcıdırlar. İmplantları görünüş ve his konusunda gerçek dişten ayrıt etmeniz zordur.

2)Akıcı konuşma

Uygun şekilde yapılan protezlerde, dişleriniz ağız içersinde olması gerektiği yerde bulunur ve kelimelerin güzel telaffuz edilmesine yardımcı olur. Diş implantları, diş kayma endişesi olmadan rahatça konuşmanıza imkan sağlar.

3)Mükemmel diş kökü

Dişlerinizin kökleri tıpkı bir ağaç kökü gibi çenenize tutturulmuştur.Dişinizi kaybettiğiniz zaman kökün bulunduğu kısımda boşluklar kalır bu boşlukları implant tedavisi sayesinde doldurarak diş köklerinizde ki kaybı ortadan kaldırabilirsiniz.

4)Yemek yeme kolaylığı sağlar

Geleneksel olarak üretilen takma dişlerin bir çoğu ağız içersinde sıklıkla kayarlar ve yemek yerken çiğnemenin tadını almanızı zorlaştırırlar.Diş implantları sayesinde tıpkı doğal dişiniz gibi rahatlıkla yemek yiyebilirsiniz ,acı veya çaba gerektirmeden gündelik yaşantınızı aksatmadan doğal diş gibi hayatınıza devam edebilirsiniz.

5)Özgüven

Diş implantı tedavisi sonrası toplum içersinde sohbet ederken, gülerken rahatlıkla hareket edebilirsiniz bu da sizin özgüveninizi yükseltir ve kendinizi iyi hissetmenize yarımcı olur.

6)Ağız sağlığı 

İmplant tedavisinde bazı tedavilerde yapılan komşu dişlerin formlarının küçültülmesi/değiştirilmesi işlemi yapılmaz. Komşu dişler implantı destekleyecek şekillerde değiştirilmediğinden uzun süre boyunca doğal dişleriniz ağzınızda sağlıklı bir şekilde kalmaya devam ederler. İmplantlar üzerine yerleştirilmiş doğal bir diş iskeleti görevi yapan abutment/ dayanak ile komşu dişinize zarar gelmeden yeni dişere sahip olmanıza olanak sağlar. Bireysel diş implantı tedavisi sayesinde diş hijyenini sağlamanız daha kolay olup dişler arasında kolay erişimi de sağlar.

İmplant Tedavi Süreci

Tedavi süreçleri hastanın durumu, uygulanan implant sayısı, uygulanacağı bölgede ki kemik kalitesinin durumu ve kalitenin arttırılması için yapılan ek işlemlere bağlı olarak değişiklilik göstermektedir. Yerleştirilmesi ve kaplamaların takılma aşamasına kadar ortalama implant tedavi süreci 3 aydır.

Bu süre dikişsiz implantta 1/4 oranında daha aza indirgenmektedir. Dikişsiz implantlarda her diş için süre 6-9 dakika arasında değişmektedir.

1.İmplant tedavisinin ilk aşamasında hekiminiz sizi kontrol eder ve gerekli tetkikleri yapar.Röntgeniniz çekilirek doku ve diş ekimi içim ağız-çene yapınız ve sağlığınızın bu tedaviye uygun olup olmadığını kontrol eder.

2.İmplant tedavisine uyun olduğunuz belirlendiği zaman hekiminiz size tomografik veriler ( 3D Görünteleme ) ile implant yerleştirlecek bölge diş hekimi tarafından tespit edilir.

3.Çene yapınıza uygun implant hakkında , ameliyat öncesi ve sonrası nelere dikkat edeceğinizi ve fiyat bilgilendirmesini size sunar.

4.Hasta ve hekim aynı gün içersinde müsaitse tedavi süreci hemen başlayabilir.Aksi durumlarda ileri tarihlere randevu verilebilir.Ameliyat sırasında size lokal veya genel anestezi uygulanır buna hekimle birlikte karar verebilirsiniz.

5.Diş eti hastalığınız varsa ve bu yüzden kemik kaybı sorunu varsa veya kemik yetersizliği durumunda mevcut bölge kemik greftleme yöntemi ile kemik dokusu olarak istenilen kıvama getirilir.

6.İmplantlarınızın kolay bir ameliyat ile yerleştirildikten sonra kemiğin iyileşmesi için 3 ay gibi bir süreye ihtiyaç vardır. Bu süreçte kontrollere gitmeniz gerekebilir.

7.Üç aylık iyileşme süreci sonrasında hekiminiz implant üstü protezlerinizin ölçüm ve provası için size randevu verir. Provalar da hekiminizle birlikte karar verdiğiniz implant üstü protezlerin takılmasıyla tedaviniz son bulur.

İmplant tedavisi kimlere uygulanabilir?

Diş  implantı 18 yaş altındaki bireylere yapılmaz tedavi için 18 yaş üstü, çene ve yüz gelişiminiz tamamlanmış olması gerekir.Bunun uygunluğu yukarda da bahsettiğimiz üzere tedavi öncesi çekilen röntgenler de bu durum göz önünde bulunduruluyor.Şeker hastası olan bireylerin bu tedaviden önce hastalıkları düzene girmiş olması gerekir.Kan sulandırıcı ilaç kullananların tedavi öncesi ilaçları kullanmayı bırakması gerekir.Kemik erimesi olanlar uygun tedaviler sonrası diş implantı tedavisi görebilirler.

Diş İmplant Tedavisinde Başarı Oranı Nedir?

Bu operasyonlarda başarı oranları ,çenenin içersinde yerleştirilen bölgeye bağlı olarak değişebilir.Hastanın diş durumu ve hekimin bilgisi ile doğru orantılıdır.Ancak Genel başarı oranına bakacak olursak bu oran %98 başarı oranına  kadar ulaşabilir.

 

Diş İmplantı Fiyatları 2022 Nedir?

Diş implantı fiyatları kullanılan implant kaliteleri ve markaları uygulanan işlemler ve çene ve ağız yapısını implant tedavisine hazırlamak için uygulanan ekstra tedavilere göre değişmektedir. Diş implantının fiyatına etki eden en büyük etmen ise diş kliniklerin ve hastanelerinin uyguladığı bir operasyondur.

Konya’da İmplant ve ağız ve diş sağlığına dair tüm tedavileri yapan Özel Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı polikliniği, sizlere uzman ve tecrübeli doktorları ile hastalarına hizmet vermektedir. Üstelik implant sonrası çok az bir ağrı ile yaptıracağınız diş implantını kullanacak ve belli süre sonra ağrınız geçerektir, ağzınızdaki yeni dişlere kolaylıkla alışacaksınızdır. Kliniğimizin konya implantı fiyatları ise yapılcak diş saysı ve implant çeşidine göre değişmekte. Sitemiz üzerinden poliklinik ve heminizi seçerek, randevu alıp muayene olabilir veya fiyatlar hakkında bilgi almak için polikliniklerimize uğrayabilirsiniz.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.