Porselen Lamina Kaplama Nedir?

Lamine Diş (Porselen Kaplama), latince kelime olarak yaprak kaplama uygulaması anlamına gelmektedir ve sağlam diş dokusunda en az inceltme uygulanan kaplama yöntemlerinden biridir. Yaprak kaplama uygulama denilmesinde ki anlam diş yüzeylerinde 0.3-0.7 mm yani çok ufak bir törpüleme işlemi yapılarak dişlerin üzerine porselen yaprakların yapıştırılmasıdır. 

Porselen Lamina Uygulamaları Hangi Durumlarda Uygulanır?

– Diş beyazlatma uygulamaları ile herhangi bir netice alınamayan durumlarda dişlerin istenilen beyazlığa ulaştırılmasında
– Sağlıksız ve yapısı bozuk olan dişlerde ( özellikle dolgulu, ön bölgede sararmaların olduğu, kırık ve lekeli dişlerde)
– Ön bölgede ayrık olan dişlerin birleştirilmesinde ( üst düzeyde bir estetik sonuç elde edilir )
– Ön tarafta kırık olan ve aşınmış olan dişlerde
– Eski dolguları olan ve bu dolgusu düşen, sararan, siyahlaşan hastalarda
– Kanal tedavisi sonrasında siyahlaşan dişlerde
– Dişleri çapraşık ve eğri olan hastalarda ( Eğrilik belirli bir derecenin üzerinde ise uygulanamaz )
Durumlarında ve estetik kaygı yaşanılan dişlerde; tek bir diş, birden fazla diş veya tüm dişlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. İyi bir diş hekimi, kaliteli malzeme ve doğru bir işçilikle birlikte üst düzeyde estetik sonuçların alındığı bir uygulamadır.

Lamina Diş Kaplama Uygulamalarının Avantajları Nelerdir ?

– Bir kaç seasn içerisinde dişçi koltuğunda yanlızca 20 dakika kadar kalarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.
– Lamina kaplama uygulamalarının renkleri değişmez, oldukça sağlam ve dayanıklı malzemelerdir.
– Gerçek dişiniz üzerinde hiç bir değişiklik yapılmadan yada 0,3-0,7 mm çok ufak kasmelerle uygulanabilmektedir.
– Son derece estetik bir görünüme sahiptirler
– Tek dişe yada tüm dişlere rahatlıkla uygulanabilirler
– Oldukça doğaldırlar. Gerçek dişinizden ayırt edilebilmesi oldukça zordur.
– Kahve, çay yada sıgara gibi doğal dişinizin rengini değiştiren etkenler lamina kaplamalarınızın rengini değiştiremezler.
– Yüzeyleri son derece kaygandır. Dilinizi üzerinde gezdirdiğinizde doğal ve pürüzsüz bir yapıya sahiptirler
– Diş üzerine yapıştırıldıklarında oldukça sert bir yapıya dönüşürler. Kırılma dirençleri oldukça yüksektir.
– Diş yüzeyine yapıştırıldıktan sonra çıkmaları mümkün değildir. Ancak elmas frezlerle diş yüzeyinden sökülebilirler.

Lamina Kaplama Uygulamalarının Bakımı Nasıl Yapılır ?

Oldukça kolay bir bakımı olan lamina kaplama uygulamaları tıpkı doğal dişleriniz gibidir. Doğal dişlerinize nasıl günlük bakım uyguluyorsanız lamina kaplama uygulamalarına o şekilde bir bakım yapabilirsiniz.
– Dişlerinizi günlük olarak fırçalayınız. Diş ipi ve ağız gargarası kullanmayı ihmal etmeyiniz.
– Lamina olan ön dişlerinizle ser birşeyler yemeyiniz.
– Tırnaklarınızı yemeyiniz
– Kabuklu yemişlerinizi ön dişlerinizle kırmayınız
– Diş sıkma veya gıcırdatma gibi alışkanlıklarınız varsa gece plağı kullanmalısınız.
– Mutlaka 3 yada 6 aylık aralıklarla diş hekiminize görünmelisiniz.
Dentium Selçuklu Polikliniği

Randevu Alın

  • Randevunuzu Oluşturun
  • Randevu Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

Hastalarımızdan Yorumlar

Kevser B.

Ayşegül Totan Hatipoğlu

Ben ilk olarak yaklaşık 5 sene önce tanıştım Ayşegül Hanım’la , önce ön dişlerimi yaptırdım ,daha sonrasında da çürük için gittim, kanal tedavisi için gittim. Her sorunumu ilgiyle dinler ve en iyi yanı da randevu hızı süper, özel doktor arayanlar hiç düşünmeden gidebilirler. Her şey için teşekkürler Ayşegül Hanım Allah razı olsun.

Derya V.

Mücella Tezcan

Mücella Hanım’dan çok memnun kaldım. Yaptığı uyarılar, verdiği ön bilgilendirmeler, tavsiyeler, güler yüzlülüğü her şey çok güzeldi. Tedavimin son aşaması pandemi sürecine denk gelmesine rağmen o süreç bile harika yönetildi. Diş tellerim çıkalı 3 ay oluyor ve şu ana kadar her şey yolunda. Teşekkürler hocam emeğinize sağlık.

Zeliha T.

Muhammet Haluk Akbaba

14 aylık bebeğimizi çürük şüphesi ile Haluk Bey’e götürdük. Çok ilgili kendisi ve açıklayıcı yaklaşımından çok memnun kaldık. Bebeği için diş hekimi arayışında olan ebeveynlere kesinlikle tavsiye ederiz.

Büşra K.

Duygu Bozkurt

Her bakımdan mükemmel bir insan. Güler yüzlü, insana güven veren, hijyen açısından çok iyi ve iyi iş çıkaran, eli hafif bir hekim. Açıklamaları ve bilgilendirmeleri ile benim içimi rahatlattı. Tedavim tam bana açıklanan takvimde tamamlandı. Klinikte hijyen kurallarına uyulması da ayrı bir güzellik ve memnuniyet verici bir durumdu. Herkese tavsiye ederim ve sevgili doktorum sizede çok teşekkür ederim.

Hüseyin G.

Mehmet Zahit Koç

İlgisi alakası çok üst düzeyde, memnunum. Hem tedavi öncesi hem de tedavi sonrası ilgi ve alakası çok iyi. Herkese tavsiye ederim. Ben dolgu ve kanal tedavisi yaptırıyorum. Eşim implant yaptırıyor. Benim tedavim bitti, eşimin implantları takıldı. 3 aylık bekleme sürecindeyiz. Sürekli arayıp soruyor. 9 adet implant yapılıyor, çok memnunuz.

Cansu M.

Ahmet Can Üzümcüoğlu

Hastaların hiç kuşku duymadan tercih edebilecekleri diş hekimi, genç bir doktor. Ben çok sıkıntılar çektim. Ahmet Bey’in yaptığı dolgular, kanal tedavileri çok çok iyi ve kaliteli oldu. Uzun süreli kullanıyorum, sonuna kadar kuşkusuz tercih edilebilir. Tedavi sonrası bir şikayetin var mı diye kontrolünü sağlıyor. Takip açısından çok başarılı ve hijyenik bir hekim.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.