Konya Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Nisan 25, 2023

Konya Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Kliniğimizde yapılacak olan tedavi kapsamında kanal tedavisi fiyatları kök ve kanal sayısına, kanal tedavisinde yenilenmesi gereken kanal sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Bize sitelerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nedir ?

Kanal tedavisi dişin hasarlı ya da enfekte pulpası’nın dolgu ile değiştirilme işlemidir. Pulpa dişin yaşam çizgisidir. Damarlar , doku lifleri ve dişin orta boşluğundaki sinirleri canlı tutmaktadır. Bu hasar görmüş veya enfekte olmuş pulpayı değiştirme prosedürü aynı zamanda da endodonti tedavisi olarak da bilinmektedir.

Endodonti tedavi için başarı oranları genellikle iyidir. Kanal tedavisi gören kişilerin yaklaşık yüzde 90 ile 95’i tedaviden sonra fonksiyonel bir diş bekleyebilirler. İyi bir ağız hijyenini sağlamanız ve genel olarak dişlerinize iyi bakmanız şartı ile, tedavi edilen diş çok uzun süre dayanabilir. Tabii ki, hiçbir tedavi ya da değiştirme sağlıklı bir diş kadar uzun sürmez.

Konya kanal tedavisi
Kanal tedavisi için sitemiz üzerinden randevu alabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Prosedürü

Diş hekiminiz tarafından seçilen kesin prosedür, burada özetlenen prosedürden farklı olabilmektedir. Daha fazla bilgi için diş hekiminize danışmanız önerilir.

Kanal tedavisinin dört ana amacı vardır:

  • Aktif çürük ve enfeksiyonun giderilmesi : Eski veya sızdıran dolgular, diş çürüğü, enfekte sinir dokusu, irin ve kalıntılar çıkarılır.
  • Kanalları şekillendirme : İyi doldurulabilmesi için diş kökü içindeki kanalların, artık bakterilerin oturabileceği düzensizlikler içermeyen düz, içi boş tüneller halinde şekillendirilmesi gerekir. Bu şekillendirme işlemi küçük aletler, özel dezenfektanlar ve ilaçları içerir.
  • Kanalların doldurulması : Bakterilerin dişinizdeki boş kanallara yeniden bulaşmasını önlemek için, bunlar uzun ömürlü bir bariyer materyali ile kalıcı olarak kapatılır.
  • Dişin tekrar işlevsel hale getirilmesi : Ağız ortamından hiçbir bakterinin dişe geri sızmamasını sağlamak için dişe büyük, iyi kapatılmış bir restorasyon yerleştirilir. Kanal tedavisi gerektiren dişler bazen daha önceki çürükler ya da çatlaklar nedeni ile diş yapısını önemli ölçüde kaybetmiştir ve porselen, altın alaşımlı kuronlar ya da diğer benzer malzemeler şeklinde daha fazla koruma gerektirebilmektedir.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.