Diş Ucu Nasıl Oluşur ? konya Diş Ucu Tedavisi

Aralık 21, 2022

Diş Ucu Nasıl Oluşur ? 

Dişlerde diş ucu oluşumu genellikle aşağıdaki şekilde olur:

  1. Dişlerin oluşumu: Dişler, embriyonik dönemde başlar. İlk olarak, diş eti çukurluğu içinde bir diş çıkıntısı oluşur. Bu diş çıkıntısı, diş ucu ve diş gövdesi olmak üzere iki bölüme ayrılır.
  2. Diş ucu oluşumu: Diş ucu, diş eti çukurluğu içinde ilk olarak belirir. Bu bölge, dişin ön kısmını oluşturan bölgedir ve dişin çiğneme yüzeyini oluşturur. Diş ucu oluşumu, diş eti çukurluğunun dışına doğru ilerler ve dişin çiğneme yüzeyini oluşturur.
  3. Diş gövdesi oluşumu: Diş gövdesi, diş eti çukurluğunun içinde oluşur ve dişin çiğneme yüzeyinin altını oluşturur. Diş gövdesi, diş ucunun altında ve diş eti çukurluğunun içinde oluşur.
diş ucu
diş ucu tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Dişlerde diş ucu oluşumu, dişlerin oluşumunun ilk aşamasında başlar ve dişlerin çiğneme yüzeyini oluşturur. Bu sayede, dişlerimizin ön kısmında oluşan diş ucu, yiyecekleri çiğneme işlemini gerçekleştirir ve dişlerimizi korur.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.