Diş Eksikliği Nedir ? Konya Diş Eksikliği

Aralık 22, 2022

Diş eksikliği, bir veya daha fazla dişin olmaması durumudur. Diş eksikliği, dişlerin doğuştan olmayışı veya çeşitli nedenlerle kaybı sonucu ortaya çıkabilir.

Doğuştan diş eksikliği, bebeklerde görülebilir ve genellikle yalnızca ön dişleri etkiler. Bu durum, dişlerin doğuştan olmayışından kaynaklanır ve genetik nedenlerle ortaya çıkabilir.

Diş eksikliği, dişlerin çeşitli nedenlerle kaybı sonucu da ortaya çıkabilir. Dişler, çürüme, kırılma, travma veya diş eti hastalıkları gibi nedenlerle kaybedilebilir. Ayrıca, dişlerin çekilmesi gereken durumlar olabilir, örneğin, dişlerin çok sıkışmış olması veya yeni bir dişin yerine geçirilmesi gereken durumlar.

diş eksikliği
diş eksikliği tedavisi içn sitemizden randevu alabilirsiniz.

Diş eksikliği, dişlerin günlük fonksiyonlarını etkileyebilir ve ağız sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Diş eksikliği, dişlerin düzenli temizlenememesi sonucu diş eti hastalıklarına ve dişlerin çürümesine neden olabilir. Ayrıca, diş eksikliği, dişlerin yerini doldurmayan protezlerin kullanılmasına neden olabilir.

Diş eksikliği tedavisi, dişlerin yerini doldurmayı hedefler. Bu tedavi yöntemleri, doğuştan diş eksikliği durumlarında çocuklarda kullanılan diş çıkartıcılar ve çeşitli protezlerdir. Örneğin, havalı protezler, diş eksikliğinin tamamını veya bir kısmını kapatabilir ve dişlerin yerini doldurabilir. Ayrıca, dişlerin yerine implantlar veya köprüler de konulabilir. Bu yöntemler, diş eksikliğinin nedenine göre değişebilir ve en uygun olanının seçimi, bir diş hekimi tarafından yapılmalıdır.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.