Konya Pedodonti Tedavisi

Mart 2, 2023

Konya Pedodonti Tedavisi

Pedodonti tedavisi, çocuk dişleri, diş etleri ve ilgili yapıların hastalık, bozukluk ve durumlarının teşhis ve tedavisine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Pedodontist, erken çocukluk çağı çürükleri veya boşlukları, plak kontrolü, diş çürümesinin önlenmesi, periodontal hastalığın önlenmesi ve tedavisi konularında özel olarak eğitilmiştir.

Pedodonti Uzmanı Pedodonti Uzmanı yalnızca çocuğunuzun dişlerini onarmak ve çürümeye karşı korumak için çalışmakla kalmayacak, aynı zamanda aileleri evde sağlıklı alışkanlıkların sürdürülmesi konusunda eğitecektir.

 

Pedodonti, çocukların diş, diş eti ve ilgili yapılarının hastalık, bozukluk ve durumlarının teşhis ve tedavisine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır.

Pedodonti, çocuk dişlerinin, diş etlerinin ve ilgili yapıların hastalıklarının, bozukluklarının ve durumlarının teşhis ve tedavisine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Pedodonti uzmanları, bebeklerden ergenlere kadar diş sağlığının tüm yönlerini teşhis ve tedavi etmek üzere eğitilmelidir.

 

Pedodonti Uzmanı, erken çocukluk çağı çürükleri veya boşlukları, plak kontrolü, diş çürümesinin önlenmesi, periodontal hastalığın önlenmesi ve tedavisi konusunda özel olarak eğitilmiştir.

Pedodontist, erken çocukluk çağı çürükleri veya boşlukları, plak kontrolü, diş çürümesinin önlenmesi, periodontal hastalığın önlenmesi ve tedavisi konularında özel olarak eğitilmiştir.

Pedodontist, çocuk dişlerinin bakımı ve tedavisinde uzmanlaşmış eğitim ile genel diş hekiminin ötesinde ek eğitime sahiptir.

pedodonti
Pedodonti tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Pedodonti Uzmanı Pedodonti Uzmanı sadece çocuğunuzun dişlerini onarmak ve çürümeye karşı korumak için çalışmakla kalmayacak, aynı zamanda aileleri evde sağlıklı alışkanlıkların sürdürülmesi konusunda eğitecektir.

Pedodontistler, çocukların tedavisinde uzmanlaşmış diş hekimleridir. Pedodontistler bebekler ve 18 yaşına kadar olan gençlerle çalışarak diş çürüğü ve diş eti hastalığı gibi sorunları tedavi ederler.

Ayrıca ebeveynleri, evde düzenli olarak florlu diş macunu ile diş fırçalamak gibi sağlıklı alışkanlıkları teşvik ederek gelecekteki sorunları nasıl önleyebilecekleri konusunda eğitirler.

 

Pediatrik alanda özel eğitim almış diş sağlığı profesyonellerine pediatrik diş hekimi veya pediatrik diş uzmanı (PDS) denir.

Pediatri alanında özel eğitim almış diş sağlığı profesyonellerine pediatrik diş hekimi veya pediatrik diş uzmanı (PDS) denir. Pedodonti, çocuk dişlerinin, diş etlerinin ve ilgili yapıların hastalıklarının, bozukluklarının ve durumlarının teşhis ve tedavisine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır.

Pedodonti uzmanları ağız sağlığı sorunları olan bebeklerin, çocukların ve ergenlerin tedavisinde uzmandır. Çocuk gelişim aşamaları; büyüme modelleri; büyüme atakları; beslenme ihtiyaçları; davranış modelleri; parmak emme veya emzik kullanımı gibi risk faktörleri; genç hastalara özgü ağız hijyeni teknikleri hakkında bilgi edinmek için diş hekimliği fakültesinin ötesinde en az üç yıllık ek eğitim almışlardır – tüm bunlar bebeklerden ergenliğe kadar en iyi bakımı sağlayabilmeleri içindir.

 

Pedodonti, çocukların diş, diş eti ve ilgili yapılarındaki hastalık, bozukluk ve durumların teşhis ve tedavisine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır.

Pedodonti, çocukların diş, diş eti ve ilgili yapılarındaki hastalık, bozukluk ve durumların teşhis ve tedavisine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Pediatrik diş hekimleri veya pediatrik diş uzmanları (PDS) pediatri alanında özel eğitim almış diş sağlığı profesyonelleridir.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.