Porselen Lamina Kaplama Tedavisi Nedir ? / Konya

Ocak 21, 2023

Porselen lamina kaplama tedavisi nedir ?

Porselen lamina , dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan ince porselen kabuklardır. Lamina seramik malzemeden yapılmıştır ve aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir renk paletine sahiptir. Diğer diş restoratif prosedürlerine göre daha doğal bir görünüm sağlar ve genellikle tek bir randevuda yapılabilir.

 

Lamina kaplama nedir

Lamina, dişlerinizin önüne yapıştırılan ince bir porselen tabakasıdır. Doğal olarak beyaz dişlere sahipmişsiniz gibi bir görünüm verir ve uygun bakımla 10 yıl veya daha uzun süre dayanabilir.

Lamina veneerler kompozit reçine adı verilen bir tür diş malzemesinden yapılır. Kompozit reçine doğal diş minesi gibi görünür ve sert bir şeyi (elma gibi) ısırdığınızda doğal dişler gibi hissedilir. Lamina tedavisi, bu küçük parçaların kozmetik iyileştirme için mevcut dişlerinizin ön yüzeylerine yapıştırılmasını içerir.

Lamina tabanının çok ince ama aynı zamanda günlük kullanım için yeterince güçlü olması gerekir, bu nedenle uygulandıktan sonra sertleşen ölçü malzemesi kullanılarak doğal gülüşünüzden oluşturulan bir kalıp üzerine uygulanır. Diş hekimi daha sonra laminayı her bir diş arasında ne kadar boşluk olduğuna göre şekillendirmek için özel aletler kullanacaktır, böylece hantal görünmeden veya biftek gibi katı yiyecekler yerken rahatsızlık hissetmeden birbirlerine mükemmel şekilde otururlar!

 

Neden lamina kaplamaya ihtiyacınız var

Lamine kaplama tedavisi hasarlı dişleri onarmanın ve görünümünüzü iyileştirmenin en iyi yoludur.

  • Dişlerinizdeki çatlak veya renk değişikliği gibi hasarları onararak doğal güzelliklerine kavuşturur.
  • Dişlerin her zamankinden daha uzun ve çekici görünmesini sağlayarak gülüşünüzün estetik görünümünü iyileştirir.
  • Çok hassas veya kırılmaya eğilimli bölgeleri kapatarak dişlerinizi daha fazla hasara karşı korur.

 

Lamina veneer konservatif bir tedavidir

  • Herhangi bir diş yapısını çıkarmanız gerekmez.
  • Kanal tedavisi görmeniz gerekmez.
  • Kron gerekmez, bu da tedaviyi çok konservatif ve uygun maliyetli hale getirir.
  • Prosedür diş eti ameliyatı ve kemik yeniden şekillendirmesi olmadan yapılabilir, bu da implant veya köprü gibi diğer tedavilere kıyasla dişleriniz ve diş etleriniz üzerinde daha az stres anlamına gelir.
porselen lamina
Porselen lamina tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz .

Lamina veneerler tek tek dişleri düzeltebilir

Lamina tek tek dişleri düzeltmek için kullanılabilir. Özellikle çapraşık ve hafif çarpık dişleri düzeltmek için kullanışlıdırlar.

İşlem, minenin küçük bir miktarının çıkarılmasıyla dişin hazırlanmasını, üzerine bir lamina veneer yerleştirilmesini, ardından parlatılmasını ve kompozit reçine malzemesiyle yerine yapıştırılmasını içerir. Prosedür, kaç dişin tedaviye ihtiyaç duyduğuna bağlı olarak 1 saat ile 2 saat arasında sürer, bu nedenle 2 yıla kadar sürebilen diş telleri veya Invisalign gibi diğer tedavilere kıyasla oldukça hızlıdır!

 

Lamina leke tutar mı ?

Porselen lamina leke tutmaz. Porselen kaplama mikroorganizmalara karşı dayanıklıdır ve hasarlı dişleri restore etmek için kullanılabilir. Porselen kaplamalar, ağızlarında kozmetik diş hekimliği implantı veya diş eti grefti gibi daha invaziv bir prosedürden geçmek zorunda kalmadan beyaz dişler isteyenler için popüler bir seçimdir.

 

Lamina kaplamalar mikroorganizmalara karşı dayanıklımdır ?

Lamina kaplamalar mikroorganizmalara karşı dayanıklıdır, bu da çok fazla nemin olduğu alanlarda kullanılabilecekleri anlamına gelir. Buna banyo armatürleri ve zeminleri, mutfaklar vb. dahildir.

Lamina kaplamalar ayrıca çok güçlüdür, bu nedenle bükülme veya çatlama olmadan yoğun yaya trafiğini tolere edebilirler. Lekelere karşı da dayanıklıdırlar!

Lamina kaplama tedavisi, dişlerinin görünümünü iyileştirmek isteyen ancak kron veya tam diş implantları gibi daha invaziv prosedürlerden geçmek istemeyen hastalar için konservatif bir tedavi seçeneğidir.

 

Porselen lamina veneer, dişlerin yüzlerine yapıştırılan ince bir porselen kabuktur. hasarlı dişleri restore etmek ve estetik görünümü iyileştirmek için kullanılır.

Porselen lamina veneer, dişlerin yüzlerine yapıştırılan ince bir porselen kabuktur. Hasarlı dişleri restore etmek ve estetik görünümü iyileştirmek için kullanılır.

Prosedür, dişten az miktarda minenin çıkarılmasını, ideal bir şekle getirilmesini ve ardından kaplamanın yapıştırılmasını içerir.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.