Gülüş Tasarımı, Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş Tasarımı (Estetik Diş Tedavisi) Nedir ve Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Estetik Diş Tedavisi (gülüş tasarımı ya da Hollywood gülüşü) estetiğin ve diş hekimliğinin birlikte kullanılarak ve aynı zamanda hastanın talepleri göz önünde bulundurularak en ideal gülüşü sağlamak amacıyla yapılan bir tedavilerdir. Gülüş tasarımı, görsel olarak daha güzel, düz ve beyaz dişlerle mükemmel bir gülüşe kavuşmanızı sağlayan estetik diş restorasyon uygulamalarıdır.

Gülüş tasarımında kişinin yüz şekli, ten rengi, cinsiyeti, yaşı, dudakları, dişlerinin dizilimi ve dişeti formu, ağız ve çene yapısı gibi faktörler dikkate alınır. Tedavinin amacı, size en iyi gülüşü kazandırmaktır.

Kayseri MayaDiş’te yapılacak muayene sonrasında, diş hekiminizle birlikte gülüş estetiğinde, istekleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda (beğendiğiniz bir rol model de referans alınabilir) ölçüm ve modelleme işlemleri yapılır. Bu işlemler esnasında teknolojik sistemlerden yararlanılarak dijital gülüş hesaplamaları gerçekleştirilir ve sizin için en iyi gülüş tasarımına karar verilir.

İşlemler sonrasında oluşturulan prototip modellemeler, sizin de onayınız alınarak değerlendirilir ve işlemlere başlamadan önce son şekli verilir. Tedaviye başlanmadan önce dijital ortamda sonucu görme imkânına sahip olursunuz.

Gülüş tasarımını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmek için birçok işlemin bir arada uygulanması gerekebilir.

Gülüş Tasarımı Neden Önemlidir?

Tedavisi geciktirilmiş diş eti problemleri zamanla diş etinde birtakım kayıplara yol açar ve bunun neticesinde dişlerin mevcudiyeti de tehlikeye girer. Diş diziliminin bozulması, diş etlerinin çekilmesi ya da diş taşı oluşumu gibi sorunlar diş etinin estetik açıdan yoksun bir görünüme sahip olmasına neden olur. Diş etini tahrip eden ve diş etinde kayıplara neden olan bu tip sorunların ortadan kaldırılmasının ardından uygulanacak olan pembe estetik, görüntü bakımından da bir iyileşme sağlayacaktır.

Gülüş tasarımı hangi hastalıklarda kullanılır?

Gülüş tasarımı uygulaması diş ve diş etinde görülen şekil ve biçim bozukluğu, orantısızlık ve diş renklenmeleri sorunlarında kullanılır.

Gülüş Tasarımında Önemli Olan Faktörler

Gülüş tasarımında en önemli faktörlerden biri yaş olarak karşımıza çıkar. Bunun yanında operasyonu yapacak diş hekiminin alanında uzman olması ve işlemler sırasında hasta beklentilerini karşılamak adına hasta ile iletişim halinde kalması da yine önemli bir konumda yer alır.

Çünkü gülüş tasarımı uygulamalarında amaç diş ve diş etlerinin kişinin yüzüne yakışır bir şekilde sonuçlandırılmasıdır. Son yıllarda giderek değişen ve gelişen teknoloji sayesinde ise gülüş tasarımı ile ilgili çalışmaların daha pratik ve kolay bir hale geldiğini söylemek mümkündür.

Gülüş tasarımı uygulamaları ile estetik bir gülüşe sahip olmak için öncelikle diş yapısı düzeltilir. Yani sıralanışın düzgün olmadığı ya da dişlerin üst üste çıktığı durumlar estetik açıdan istenmedik görüntüler ortaya koyar. Bu nedenle yapılacak olan çalışma ile ilk olarak üst dişler ortaya çıkarılır ve daha belirgin bir hale getirilir.

Bunun yanında dişlerde oluşan lekelenmeler giderilir ve daha parlak ve canlı dişler elde edilir. Tabi aynı zamanda dişler ve dudak yapısı birbiri ile uyumlu hale getirilir. Dişlerin yüze uyum sağlaması da aynı şekilde önem taşır.

Gülüş tasarımı ile ilgili sık sorulan sorular

Gülüş tasarımında neden prova seansı yapılır?

Prova seansının temel amacı; kişinin gülüş tasarımını onaylayarak kabul etmesi, onaylamadığı noktaları ifade etmesi ve bu noktaların istenen şekilde değiştirilerek düzeltilmesidir. Küçük değişiklikler aynı seans içinde yapılabilirken daha büyük değişiklikler için seansın yeni bir randevuda tekrarlanması gerekebilmektedir.

Gülüş tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Gülüş dizaynı yapılırken bireyin yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu gibi parametreler göz önünde bulundurulur. Diş formları belirlenirken kişinin tarzıyla dinamik bir armoni sağlanması esastır. Dudak şekli de yapılacak tedavide önemlidir. Dudak ve çene bölgesi gerekirse botoks, dolgu gibi işlemlerle desteklenebilir.

Gülüş tasarımının avantajları nelerdir?

Gülüş tasarımı sayesinde hastanın estetik görünümü ve fonksiyonu düzelir. Bununla birlikte gülüş estetiği, hastaya güven kazandırır. Fonksiyon ise beslenmenin ilk aşaması olan çiğneme işlemini olması gereken duruma getirir.

Gülüş tasarımı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Gülüş tasarımı yaptıranlar, tedavi sonrasında mutlaka ağız hijyenine çok özen göstermeli, rutin kontrollerini ihmal etmemelilerdir.

Gülüş tasarımı ne kadar sürer?

Gülüş tasarım tedavisi yapılacak işlemlere göre değişmekle birlikte genellikle 3 seansta tamamlanır.

Gülüş tasarımı hangi işlemleri içerir?

Tedavi genellikle ortodonti, cerrahi, protez ve diş eti uygulamalarının tek başına veya birlikte planlanmasıyla multidisipliner yaklaşımlarla gerçekleştirilir.

Gülüş tasarımı kalıcı mıdır?

Gülüş tasarımı kalıcıdır.  Ancak kalıcılığın süresini artırmak için hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi ve kontrollerini ihmal etmemesi gerekir.

Tasarlanabilecek Gülüş Modelleri ve Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların gülüş şekilleri farklılıklar gösterir. Bazı insanlar ciddi, bazı insanlar sempatik, bazı insanlar ise çekici bir gülüşe sahip olmak isteyebilir. Gülüş tasarımı uzmanlarımız bu farklılıkları göz önünde bulundurarak size en iyi yakışan ve güzel gösteren estetiği planlayacaklardır.

Gülüş Tasarımı Fiyatı (Maliyeti) Nedir?

Gülüş tasarımı fiyatı yapılacak işlemlere bağlı olarak değiştiğinden ve yapılacak işlemler hastaya özel olarak belirlendiğinden belli bir fiyat vermek mümkün değildir. Dentium Selçuklu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde yaptıracağınız muayene sonucunda diş hekiminiz size yapılacak işlemler ve fiyat hakkında bilgi verecektir.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.