Gülüş tasarımı / Estetiği Nedir ? / Fiyatları

Aralık 1, 2022

Gülüş Tasarımı Ortalama Fiyatları 1.000 ₺ ile 30.000 ₺ gibi geniş bir aralıkta fiyatlandırılabilir; örneğin Laminate Veneer kullanılan bir tedavi çözümünde tek diş için 2.500 ₺ – tek çene için 25.000 ₺ aralığından bahsedilebilir.

Gülüş Tasarımı Ortalama Fiyatları her hastanın ihtiyaçlarının kendine özgü olması; tedavinin çok komplike uygulamalar içerip içermemesine göre net olarak belirlenebilmektedir. Yine örnek vermek gerekirse kimi hastalarda sadece problem diş etlerinden kaynaklandığından pembe estetik yapılması yeterli olurken; kimi hastalarda hem pembe estetik hem de diş kaplama ve beyazlatma gibi daha komplike uygulamalar gerekebilmektedir.

Gülüş Tasarımı Ortalama Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Gülüş tasarımı yapılacak olan bir hastada tedavileri belirleyen iki temel faktör vardır. Bunlardan birincisi kişinin ağız, yüz ve kemik yapısından kaynaklı kalıtsal etmenler olurken ikinci faktör ise kişinin tedavi sonrası ortaya çıkacak sonuç konusundaki beklentileridir.

Ağız ve diş yapısındaki kusurların giderilmesinin yanında, hastanın da beklentilerini karşılayacak estetik dokunuşlarla gülüş tasarımı tedavileri tamamlanmaktadır. Sonuç olarak tedavi fiyatlarını belirleyen faktörler kişiden kişiye çok farklı olabilmektedir.

Gülüş Estetiği Uygulamaları Hangi Tedavileri içerir?

Kusursuz bir tedavi sonucu alınmasında en önemli aşama çekilen fotoğraf ve alınan ölçülerin ışığında dijital ortamda belirlenen tedavi planlama adımıdır. Bu adımda ağız ve diş yapınız ile kişisel beklentilerinize göre uygulanabilecek tedavileri kısaca şöyle özetleyebiliriz:

  • Pembe Estetik: Diş eti estetiği olarak da tanımlayabileceğimiz pembe estetik, diş etlerinin renginde ve yapısında gerçekleştirilen değişiklikleri ve düzenlemeleri içerir.
  • Kron (Kaplama): Diş eti çizgisinin üzerindeki tüm çürümüş veya hasar görmüş yapıyı gidermek amacıyla dişin tamamına adeta bir şapka gibi uygulanan tedavilerdir.
  • Yaprak Porselen (Laminate Veneer): Diş dokusunda mümkün olduğunca az aşındırma yapılarak, hatta bazı bölgelere hiç dokunmadan uygulanan kozmetik bir tedavi yöntemidir.
  • Kompozit Lamina (Bonding): Kalıtımsal estetik problemleri veya sonradan oluşan çürüme, dış yüzeyinde soyulma-çatlama-şekil bozukluğu gibi problemleri onarmak amacıyla; genellikle ön dişler için tercih edilen bir uygulamadır.
  • Şeffaf Diş Telleri ve Şeffaf Plak: Isırma bozukluklarını, çarpık dişleri ve hizalanma sorunlarını gidermek için klasik metal tellerin yerine tercih edilen daha estetik görünüme sahip braketlerdir.
  • Ortodonti: Diş ve çene yapısının standart insan anatomisine uygun şekilde düzenlenmesi için uygulanan tedavi prosedürüdür. Alt – üst çenelerden birinin daha ileride olması, dişlerin doğru kapanmaması veya dişlerdeki duruş bozukluğu sorunlarında ihtiyaç duyulur.
  • İmplant: Diş eksikliklerinde İyi bir protez ve doğru bir okluzyon ile doğal çiğneme fonksiyonu geri kazandırılması için tercih edilir.
  • Diş Beyazlatma (Bleaching): Dişlerin yüzeyindeki mine ve minenin bir iç tabakası olan dentine dokusunun koyu rengini beyazlatma ajanları ile tedavi edilmesidir. Parlak ve genç bir gülümsemenin önemli adımlarından biridir.

Gülüş estetiği; gülüşü meydana getiren diş, diş eti, çene ve genel ağız yapısını bir bütün olarak ele alarak buradaki bozuklukları düzeltmek ve estetik bir gülüş ortaya çıkartmak anlamına gelen bir kavramdırGülüş Estetiği en iyi diş görünümünü sağlamak için farklı operasyonalarla şekillendirilebilir. Gülüş estetiği fiyatları, genellikle diş bozukluğunun büyüklüğüne göre 1650-3500 TL arasında değişmektedir.

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.