Ortodonti Tedavi Süreci Nasıl İşler ? / Konya

Aralık 12, 2022

Ortodontik tedavi süreci, kişinin diş ve çene yapısının değerlendirilmesiyle başlar. Bu değerlendirme, diş hekiminin yapacağı bir muayene sonucunda ortaya çıkar. Muayenede, dişlerin ve çenenin doğal gelişiminin takip edilmesi ve gerekli durumlarda ortodontik tedavi planının hazırlanması yapılır.

ortodonti tedavisi
ortodonti tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz .

Daha sonra, ortodontik tedavi süreci için gerekli olan aletler ve malzemeler seçilerek kişinin dişlerine uygulanır. Bu aletler, dişleri hareket ettirerek düzgün bir çene ve diş yapısını sağlamak için kullanılır. Tedavi süresi, kişinin diş ve çene yapısına göre değişebilir.

Ortodonti tedavi sürecinde, diş hekimi tarafından belirlenen periyotlarla kontroller yapılır. Bu kontrollerde, tedavinin ilerlemesi takip edilir ve gerekli durumlarda değişiklikler yapılır. Ortodontik tedavi süreci, dişlerin ve çenenin doğal gelişimini düzenleyerek veya dişleri hareket ettirerek düzgün bir çene ve diş yapısını sağlamak için uygulanan bir tedavidir.

ortodonti tedavisi
ortodonti tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz .

Dentium Selçuklu

0332 251 66 66
selcuklu@dentium.com.tr

Çalışma Saatlerimiz

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2024 Tüm hakları saklıdır.